Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się czy dobrym krokiem jest założenie własnego sklepu internetowego.

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie: "czy sklep internetowy jest przeznaczony dla mnie?". Sklepy są przeznaczone dla firm które swój kapitał budują na handlu detalicznym lub hurtowym. Trudno bowiem wyobrazić sobie sklep internetowy oferujący usługi. Oczywiście takie przypadki również się zdarzają, ale przywykliśmy już do tego, że w sklepie kupujemy konkretny "namacalny" przedmiot. Chociaż z tą "namacalnością" może być różnie bo równie dobrze sklep może oferować pliki mp3.

Tak czy inaczej jeśli twoja firma opiera się na handlu to sklep internetowy jest wręcz stworzony dla ciebie. Popyt na zakupy przez internet rośnie cały czas. Co raz więcej osób odpuszcza sobie chodzenie po sklepach z powodu braku czasu, z lenistwa, oszczędności itp. Szkoda by było zostać w tyle, prawda?

Poza tym sklep online nie kosztuje cię dużo. Aby stworzyć własny sklep musisz jedynie zainwestować w jego stworzenie/zaprojektowanie co wiąże się z jednorazową opłatą. Gdy sklep już jest w sieci pozostaje ci tylko czekać na klienta, a roczny koszt utrzymania sklepu to naprawdę grosze. Jedyne koszty jakie ponosisz to serwer i domena a więc około 200zł brutto rocznie. Przyznasz sam, że nigdzie nie dostaniesz lokalu stacjonarnego z czynszem 200zł/rok :)

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien czy sklep internetowy to dobry wybór skontaktuj się z naszą agencją, a nasi specjaliści pomogą ci rozwinąć skrzydła w sieci.